Instalacje sanitarne i grzewcze.

Instalacje w domach i przemyśle

Instalacje grzewcze i sanitarne,

Instalacje grzewcze i sanitarne budynku, są instalacjami bez których żaden współczesny budynek nie może funkcjonować. Obok instalacji elektrycznych, instalacje sanitarne i grzewcze, są na trwale związane są z budynkiem i na etapie prac budowlanych zostają poprzez tynki i posadzki w całości lub w części bezpowrotnie zakryte. Dlatego też ważnym jest by wykonanie ich nastąpiło z materiałów trwałych, sprawdzonych i certyfikowanych. Obok jakości samych materiałów znaczącym jest także sposób wykonania instalacji. W zależności od wyboru licznych systemów, z których budowane są współczesne instalacje, sposób ich łączenia i prowadzenia różni się od siebie. W każdym przypadku ważną i istotną rzeczą gwarantującą długoletnią, bezawaryjną pracę jest jakość montażu.

Proces budowy instalacji, polegający głównie na łączeniu poszczególnych elementów takich jak (kształtki, rurociągi, armatura instalacyjna) przebiega wg porządku i kolejności technologicznej.

By instalacje wykonać solidnie potrzebne jest ku temu odpowiednie doświadczenie i dbałość o szczegóły, które okiem laika mogą wydawać się nieistotne.

Prócz jakości samych prac montażowych równie ważnym jest doświadczenie i wyobraźnia, które nabywa się wraz z wykonywaniem kolejnych instalacji.

To właśnie dzięki temu doświadczeniu możemy trafnie doradzać klientom w jaki sposób wykonać poszczególne elementy instalacji, jak i także z jakich materiałów je wykonać. To na nas jako wykonawcach spoczywa odpowiedzialność i zaufanie którym darzą nas nasi klienci.

Wraz z nimi planujemy szczegółowo jak wykonać instalację by odpowiadała ona na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, a zarazem była sprawna i trwała.

Sztuka wykonania instalacji to także pamięć o aspektach związanych z późniejszą eksploatacją gdyż instalacja ciepłej wody użytkowej, a tym bardziej instalacja grzewcza ma niebagatelne znaczenie na późniejsze koszty funkcjonowania budynku a także komfortu domowników.

Jak wygląda zlecanie i przeprowadzanie prac

Zanim dojdzie do zlecenia prac instalacyjnych, każdy z klientów co jest rzeczą naturalną, musi dokonać niełatwego wyboru zarówno wykonawcy jak i technologii. Klient dokonuje wyboru w oparciu o dostarczone mu merytoryczne informacje. Właśnie z tego założenia wychodzi nasza firma by dostarczyć klientowi wszelkich niezbędnych rozwiązań wyczerpujących potrzeby i oczekiwania inwestora.

Zwyczajowo proces wyboru jaki gwarantujemy wygląda następująco:

 • Wizyta na budowie i rozmowa z klientem w celu poznania potrzeb.
 • Przygotowanie oferty w tym między innymi , dobór urządzeń, wybór technologii, niezbędne obliczenia.
 • Prezentacja oferty lub wariantów oferty.
 • Przygotowanie oferty uzupełniającej jeśli jest to konieczne
 • Negocjacje i doprecyzowanie szczegółów wykonania takich jak termin, forma rozliczenia, odbiory częściowe, odbiór końcowy.
 • Podpisanie zlecenia lub umowy odpowiadającej powyższym ustaleniom.
 • Rozpoczęcie prac montażowych
 • Przeprowadzenie odbiorów częściowych
 • Uruchomienie i regulacja instalacji
 • Odbiór końcowy w skład którego wchodzą takie elementy jak
 • Sprawdzenie jakości wykonania
 • Sprawdzenie zgodności wykonania z założeniami
 • Przekazanie certyfikatów i gwarancji
 • Rozliczenie końcowe

Zakończenie prac nie jest końcem naszej współpracy z inwestorem, gdyż naszym zadaniem a także celem  jest przyzwoita obsługa posprzedażowa. Zarówno w okresie gwarancji jak i w dalszym okresie eksploatacji oferujemy opiekę nad instalacją zarówno jeśli chodzi o bieżące konserwacje jak i w przyszłości ewentualne modernizacje systemu.

Potrzebujesz wyceny? Skontaktuj się

Dlaczego warto nam zaufać

Nasz zawód traktujemy z pasją. Nie podejmujemy się zleceń jeśli klient nie zważa na nasze sugestie dotyczące jakości wykonania lub jakości materiałów.

Na całość prac udzielamy pisemnej gwarancji. Szkolimy się, jesteśmy ludźmi otwartymi na nowe technologie i rozwój branży.

Jesteśmy firmą, która nie zaklina rzeczywistości a konsekwentnie realizuje wyznaczone nam zadania.

Jesteśmy członkami  ogólnopolskiej organizacji  zrzeszającej autoryzowane firmy instalacyjne Grupa InstalExpert.

Posiadamy liczne certyfikaty i autoryzacje producentów urządzeń i systemów instalacyjnych.

Jesteśmy dystrybutorem wielu produktów, a także współpracujemy ze sprawdzonymi hurtowniami branżowymi dzięki czemu oferujemy konkurencyjne ceny i sprawdzone materiały.

Mamy świadomość, że najlepszą formą zdobywania nowych zleceń są zadowoleni klienci i polecenia. Dlatego każdy klient traktowany jest z największa uwagą i zaangażowaniem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i do kontaktu.

Zapraszamy do galerii realizacji kontakt